<назад

СПІВПРАЦЯ – ЦЕ ДОВІРА

Багато людей мріють про здорову і красиву посмішку, але страх відвідування лікарів-стоматологів заважає реалізації цієї мрії. Стаття, опублікована американською компанією Cigna із страхування життя, заявляє, що 9-15% усіх американців уникають відвідування стоматологів. Це означає, що від 30 до 40 мільйонів американців так бояться стоматологічного лікування, що вони всіляко намагаються уникнути цього. Така ж проблема існує і в Украні.
Згідно з науковими статтями, основні причини, чому люди не хочуть відвідувати лікарів-стоматологів:

  • Біль;
  • Втрата контролю (неможливість контролювати ситуацію, брати і виходити під час процедури або повністю взаємодіяти під час процедур);
  • Страх медичних приладів або стоматологів;
  • Страх уколів;
  • Надмірна сором’язливість;
  • Витрати на лікування;
  • Неприємні запахи, звуки, ароматизатори;
  • Попередній неприємний досвід з стоматологами;
  • Попереднє болюче, травматичне переживання, як емоційне так і фізичне.

Всі ці причини – це реакція на невизначеність.

Подолавши всі страхи і приїхавши до стоматологічної клініки на перший візит, дуже важливо допомогти лікарю точно дізнатись, що саме привело вас до клініки, що ви очікуєте. Важливо також, щоб пацієнт отримав інформацію про його проблему та можливі шляхи її вирішення – комплексний план лікування. Після закінчення лікування дуже важливі профілактика і догляд, і більша частина успіху цього етапу залежить від пацієнта. Важливо підкреслити, що лікар підтримуватиме пацієнта не тільки під час, а й після лікування.

Якщо ви прийняли рішення про імплантацію зубів, але відчуваєте певний страх, в цьому випадку ви повинні самостійно взяти на себе ініціативу та знайти способи контролювати ситуацію. Ми, як правило, почуваємо себе спокійно, коли ми повністю проінформовані, тому не бійтеся задавати своєму лікарю якомога більше питань. Попросіть детальне пояснення про імплантацію, період загоєння, протезування та дії після всіх процедур.

Більшість пацієнтів відвідують клініку за рекомендаціями своїх близьких, друзів та сусідів. У 2014 році в Туреччині було проведено дослідження, щоб з’ясувати, скільки людей обізнаний про імплантати. Основним джерелом інформації про стоматологічні імплантати є стоматологи (37% респондентів), а друге місце – друзі (25,4% респондентів). Однак ми бачимо, що для більшості пацієнтам дані про імплантацію надаються стоматологом і, саме, на його думку, слід звертати увагу, оскільки інформація, надана друзями та родичами, може бути хибною та упередженою. Дослідження також виявило, що найбільший мінус зубних імплантатів – це висока ціна (60,3% респондентів), а найбільший плюс – велика схожість із природніми зубами (48,6% респондентів).

Результати багатьох міжнародних досліджень показують, що пацієнти мало обізнані про стоматологічні імплантати, але ситуація зміниться, коли самі люди починають цікавитися цією процедурою. Просто не бійтеся запитувати інформацію та довіряти вашому лікарю. Врешті-решт, довіра є основою співпраці. Але давайте не будемо надавати нашу довіру.