<назад

П’ять кроків до Вашої посмішки

П’ять кроків до вашої посмішки

1. Огляд та консультація

Лікування зубними імплантатами підходить для всіх дорослих пацієнтів. Імплантація зубів – один з надійніших методів лікування в медицині – успішність становить 96-99%.

На результат лікування впливає (але не обмежує) гігієна ротової порожнини пацієнта, товщина ясен та якість/товщина щелепової кістки, а також куріння, такі хвороби як діабет та остеопороз, променеве лікування, досвід лікаря та якість самого імплантату.

Під час консультації проводиться дослідження пацієнта, робиться рентгенівський знімок, узгоджується план лікування (етапність, естетичні очікування та фінансові можливості). Назначається дата проведення імплантації.

 

 

2. Процедура імплантації

Процедура імплантації зубів триває недовго – час встановлення одного імплантату триває у середньому 20-30 хвилин. Процедура імплантації безболісна, для неї достатньо обезболювання під місцевим наркозом. Після імплантації може бути призначений короткий курс антибіотиків, можливе невелике короткочасне набрякання та несильний біль у місці проведення операції.

 

Часто імплантат може бути встановлений відразу після видалення зубу – це називається одномоментною імплантацією. Іноді можна встановити відразу й тимчасову коронку. Можливість проведення такої операції залежить не від самого імплантату, а від індивідуальної ситуації пацієнта. Кожного разу лікар сам визначає, яка методика лікування підходить й які можливі її ризики та переваги. Все частіше під час здійснення операції використовується направлена хірургія (пластикова пластина), яка надає можливість точніше визначити позицію імплантату і скоротити термін проведення операції.

 

3. Загоєння і використання тимчасових коронок та/або формувача ясен.

Імплантат приживається протягом 4-12 тижнів, шви знімаються після тижня часу. Якщо недостатньо товщини щелепової кістки, виконується процедура нарощування кістки, яка схожа на імплантацію – виконується швидко, безболісно і надійно, вона часто проводиться одночасно з імплантацією. У випадку нарощування кістки, час загоєння триває 6-9 місяців.

4. Приживлення нового зубу

Після повного приживлення імплантату здійснюється його протезування зубною коронкою. Відповідно до вибраної методики лікування, пацієнту може бути запропоновані тимчасові коронки або він може чекати на постійну коронку. Для виготовлення коронок необхідно зняти відбиток зубів, провести заміри, сформувати профіль ясен. Коронку на імплантат виготовляє зубний технік. Естетичний вид коронки, її ціна та час експлуатації залежить від обраного матеріалу (пластик, металокераміка, склокераміка, цирконієва кераміка), технології її виготовлення та досвіду зубного техніка.

 

5. Подальший догляд

Зубні імплантати, як і власні зуби, вимагають постійного догляду та регулярного відвідування лікаря-імплантолога та гігієніста.